Måned: mars 2025 Samarbeid for lærerutdannere Lærerutdannere og organisasjoner samlet seg i Trondheim for å styrke seksualitetsundervisning for lærerstudenter og etablere nasjonalt nettverk. En sterk og modig IPPF-familie på årets Kvinnekommisjon På årets viktigste fora for kvinners rettigheter og likestilling, FNs Kvinnekommisjon i New York, var Sex og Politikk representert sammen med mer enn 30 av våre søskenorganisasjoner. Hvor gode er norske partier på SRHR? Hva skal til for at man skal si at et politisk parti er sex-positive og gode på seksuell og reproduktiv helse og rettigheter? Sex og Politikk har svaret. PS! Les også hvor flinke de var for fire år siden. Full fart for framskritt! FNs Kvinnekommisjon i New York satte startskuddet for Sex og Politikks nye samarbeid med Kultur og -likestillingsdepartemente: Pushing for Progress! GFF: 10 år med global helsefinansiering Ny strategi for GFF er på vei – vil sivilsamfunnet få mer innflytelse? Utviklingsministeren lover økt kamp for likestilling Full sal og engasjert debatt da Sex og Politikk og Utenriksdepartementet satte seksuelle rettigheter på agendaen. Sidepaginering Side 1 Side 2 Neste
Samarbeid for lærerutdannere Lærerutdannere og organisasjoner samlet seg i Trondheim for å styrke seksualitetsundervisning for lærerstudenter og etablere nasjonalt nettverk.
En sterk og modig IPPF-familie på årets Kvinnekommisjon På årets viktigste fora for kvinners rettigheter og likestilling, FNs Kvinnekommisjon i New York, var Sex og Politikk representert sammen med mer enn 30 av våre søskenorganisasjoner.
Hvor gode er norske partier på SRHR? Hva skal til for at man skal si at et politisk parti er sex-positive og gode på seksuell og reproduktiv helse og rettigheter? Sex og Politikk har svaret. PS! Les også hvor flinke de var for fire år siden.
Full fart for framskritt! FNs Kvinnekommisjon i New York satte startskuddet for Sex og Politikks nye samarbeid med Kultur og -likestillingsdepartemente: Pushing for Progress!
GFF: 10 år med global helsefinansiering Ny strategi for GFF er på vei – vil sivilsamfunnet få mer innflytelse?
Utviklingsministeren lover økt kamp for likestilling Full sal og engasjert debatt da Sex og Politikk og Utenriksdepartementet satte seksuelle rettigheter på agendaen.