Sofaprat: Seksuelle rettigheter i Kenya og Mosambik

Sofaprat: Seksuelle rettigheter i Kenya og Mosambik

nov
Sex og Politikks kontorer, Chr. Krohgs gate 34, Oslo -

Velkommen til sofaprat om seksuelle rettigheter i Kenya og Mosambik!

Globalt er arbeidet for seksuelle og reproduktive rettigheter kanskje viktigere enn noen gang. Med store fremskritt de siste 30 årene til vi i dag opplever en økende motstand politisk og redusert finansiering. Hvordan påvirker denne situasjonen arbeidet for ungdoms seksuelle rettigheter i Kenya og Mosambik? Hva gjør det mulig å fortsette og hvordan kan vi stå sammen i denne kampen? 

Sex og Politikk får besøk av våre to søskenorganisasjoner fra Kenya, RHNK, og Mosambik, AMODEFA. 

I den anledning inviterer vi våre medlemmer og andre interesserte til en sofaprat med daglig leder Nelly Munyasia, RHNK, og daglig leder Santos Simione, AMODEFA.

Nelly og Santos leder to organisasjoner som står midt i kampen for seksuelle rettigheter i sine land og vil dele deres analyser av situasjonen og mulighetene fremover. 

Sofapraten blir uformell med mulighet for å stille spørsmål og reflektere underveis. 

Blir du med på Stortinget?

Både Nelly og Santos skal delta på vårt seminar på Stortinget 11. november kl. 11.15.

Om du ønsker å delta her så meld deg på via denne lenken innen utgangen av søndag 9. nov.