Kvinnehelse på timeplanen – undervisning som helsefremmende verktøy

Kvinnehelse på timeplanen – undervisning som helsefremmende verktøy

mai
Boksen, Kulturhuset, Youngs gate 6, Oslo -

Arrangementet er en del av Sex og Politikk sitt nyeste undervisningsprosjekt med samme navn, der vi i samarbeid med Endometrioseforeningen, PMDD Norge, PCOS Norge og Vulvaforeningen utvikler undervisning om nettopp kvinnehelse. Prosjektet er finansiert av Stiftelsen Dam.

I samarbeid med Endometrioseforeningen, PMDD Norge, PCOS Norge og Vulvaforeningen inviterer Sex og Politikk til frokostmøte med temaet: Kvinnehelse på timeplanen.

Kvinnehelse har i økende grad fått fokus de siste årene, kanskje spesielt i forbindelse med NOU 2023: 5: Den store forskjellen. Her løftes seksualitetsundervisning spesielt som et tiltak i Kvinnehelseutvalgets anbefalinger nettopp fordi det kan fungere som et helsefremmende verktøy.

Under frokostmøtet “Kvinnehelse på timeplanen” i Boksen på Kulturhuset ønsker vi å rette søkelys på hvordan undervisning om kvinnehelse kan være et slikt verktøy. Arrangementet er en del av Sex og Politikk sitt nyeste undervisningsprosjekt med samme navn, der vi i samarbeid med Endometrioseforeningen, PMDD Norge, PCOS Norge og Vulvaforeningen utvikler undervisning om nettopp kvinnehelse. Prosjektet er finansiert av Stiftelsen Dam.

Program:

8.00-8.30: Mingling og mat

8.30-8.40: Prosjektleder Vilde Graff Senje (Sex og Politikk) ønsker velkommen

8.40-8.45: Hvorfor støtter Stiftelsen Dam dette prosjektet? Med Phuong Le Tran, rådgiver fra Stiftelsen Dam

8.45-9.05: Frida Marie Grande om livet med PMDD

9.05-9.30: «Kvinnehelse på timeplanen: Hvilken rolle spiller undervisning i det forebyggende helsearbeidet?» Panel ledet av Frida Marie Grand med representanter fra Endometrioseforeningen, PMDD Norge, PCOS Norge og Vulvaforeningen.

9.30-9.55: Kommentarer fra politikere til panelet ledet av Vilde Senje.

9.55-10.00: Avslutning og vel hjem

Det er mange som har meldt sin interesse og vi ber deg melde deg på så vi får litt oversikt hvor mange vi blir.

Arrangementet vil også bli strømmet.