Teamleder for internasjonalt team

Teamleder for internasjonalt team

Sex og Politikk søker en teamleder som vil styrke vårt internasjonale arbeid og bidra til å løfte seksuelle rettigheter i samarbeid med kollegaer og partnere over hele verden.

Vil du lede et lite, engasjert team som jobber for seksuelle rettigheter, likestilling og et mer inkluderende samfunn globalt?

Sex og Politikk søker en teamleder som vil styrke vårt internasjonale arbeid og bidra til å løfte seksuelle rettigheter i samarbeid med kollegaer og partnere over hele verden.

Om rollen

Som teamleder får du ansvar for å koordinere og videreutvikle pådriverarbeidet, internasjonale partnerskap og faglige initiativer i et lite og kompetent team.

Rollen krever strategisk blikk, tydelig kommunikasjon og evne til å bygge sterke relasjoner på tvers av kulturer, organisasjoner og aktører.

Dine viktigste oppgaver

  • Lede og utvikle det internasjonale teamet og det faglige og strategiske arbeidet for SRHR internasjonalt.
  • Sikre kvalitet og fremdrift i implementering, søknader og rapporter i våre internasjonale prosjekter
  • Styrke partnerskap med organisasjoner i det globale sør, særlig med vårt internasjonale sekretariat i IPPF og våre IPPF søskenorganisasjoner
  • Bidra i politisk påvirkningsarbeid, delta i og koordinere nasjonale og internasjonale nettverk
  • Representere Sex og Politikk i møter, konferanser og faglige fora nasjonalt og internasjonalt.
  • Identifisere nye initiativer og finansieringsmuligheter

Vi ser etter deg som

  • Har erfaring med internasjonalt arbeid, team og/eller prosjektledelse og pådriverarbeid, gjerne innen SRHR-feltet
  • Er motivert for å ta en lederrolle og bygge et sterkt team
  • Har kunnskap om og erfaring fra arbeid med menneskerettigheter, med særlig vekt på SRHR, likestilling og global utvikling
  • Har kunnskap om globale utviklingsspørsmål og politikkutvikling i norsk og internasjonal sammenheng, samt kjennskap til FN
  • Kommuniserer klart, inkluderende og strategisk på norsk og engelsk
  • Er strukturert med gode samarbeidsevner
  • Trives i et verdidrevet miljø med høyt engasjement og tempo
  • Har relevant høyere utdanning

Vi tilbyr

  • En meningsfull lederrolle med stor samfunnseffekt
  • Et faglig sterkt og engasjert arbeidsmiljø
  • Mulighet til å påvirke internasjonal SRHR-politikk
  • Fleksibel arbeidshverdag i Oslo, med fleksitid
  • Reisevirksomhet som del av rollen, samt ettermiddags-, kvelds- og helgearbeid når det kreves

Om arbeidsgiveren


Sex og Politikk er en ideell og partipolitisk uavhengig medlemsorganisasjon (NGO) som arbeider for å styrke og fremme seksuell og reproduktiv helse og rettigheter (SRHR) i Norge og internasjonalt.

Vi er det norske medlemmet av International Planned Parenthood Federation (IPPF), verdens største organisasjon innen SRHR.

Gjennom politisk påvirkningsarbeid, informasjonsarbeid, utvikling av ressurser på fagfeltet og internasjonalt samarbeid jobber vi for et samfunn der alle kan bestemme over egen kropp, seksualitet og reproduksjon.

Vi er en organisasjon med høyt engasjement, stor aktivitet og korte beslutningsveier.

Hos oss skjer det mye, vi reagerer raskt når det oppstår saker og debatter innen vårt fagfelt og har en nøkkelrolle i arbeidet for SRHR i norsk sivilsamfunn.

Sted: Christian Kroghs gate 34, 0186 Oslo
Bransje: Ideelle organisasjoner, Organisasjoner
Stillingsfunksjon: Ledelse

For spørsmål om stillingen, ta kontakt med Kjersti Augland, team-leder internasjonalt team på telefon 917 33 574 eller e-post kjersti@sexogpolitikk.no eller Tor-Hugne Olsen, daglig leder, på telefon 488 42 771 eller e-post torhugne@sexogpolitikk.no